Moje konto Moje konto
Filtr produktów
  • Wyróżnienie
  • Producent
Koszyk jest pusty

 

 

Godziny otwarcia:

Poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00

Sobota: 10:00 - 14:00

 

Kontakt:

e-mail:info@homeoapteka.pl

tel. 537 290 137

 

Nr konta:

Alior Bank

84 2490 0005 0000 4500 6150 6469

 

images.jpg
 

 

bez_nazwy.png

Opryszczka

Skąd bierze się opryszczka wargowa?

Opryszczka wargowa to powszechna choroba, która dotyka miliony osób na całym świecie. Chociaż wirus pozostaje w organizmie przez całe życie, to jednak istnieją skuteczne sposoby na leczenie opryszczki. Jednym ze sposobów jest stosowanie homeopatii na opryszczkę.

Opryszczka wargowa występuje po zakażeniu wirusem opryszczki pospolitej (HSV-1). Wirus opryszczki jest bardzo zaraźliwy i łatwo przenosi się z osoby zakażonej na osobę zdrową. Do zakażenia może dojść poprzez pocałunki i dzielenie się sztućcami lub ręcznikami. Najczęściej zakażenie dotyczy okolicy ust, ale może występować również na innych częściach ciała.

Wirus opryszczki a leki homeopatyczne

Po wystąpieniu pierwszych objawów opryszczki należy podać lek na opryszczkę, który szybko łagodzi symptomy po wystąpieniu wirusa. Należy pamiętać o tym, że trzeba zastosować lek odpowiedni do poziomu zaawansowania opryszczki. Opryszczka wargowa może być leczona homeopatią, taką jak:

Apis mellifica – używany podczas pierwszych objawów opryszczki. Potrafi skutecznie zmniejszyć dolegliwości, a nawet całkiem zapobiec rozwojowi opryszczki.

Rhus toxicodendron – używany przy widocznej opryszczce. Pomaga szybciej złagodzić objawy.

Połączenie rhus z cantharis – używany podczas wystąpienia większych pęcherzyków opryszczki w celu złagodzenia bólu. 

Kiedy stosować leki homeopatyczne na opryszczkę?

Leki homeopatyczne są przygotowywane z naturalnych składników i bardzo często są stosowane do leczenia różnych schorzeń, w tym opryszczki wargowej. Homeopatia jako lek na opryszczkę stymuluje naturalne mechanizmy obronne organizmu i łagodzi objawy wirusa. Lek można stosować już od pierwszych objawów opryszczki. Warto jednak wcześniej skonsultować się z lekarzem, który dobierze odpowiednią dawkę preparatu.