Dobór leku homeopatycznego
Alergia
Alergia jest to nieprawidłowa odpowiedź organizmu na występujące w środowisku substancje zwane alergenami, które u osób zdrowych nie wywołują oznak uczulenia. W wyniku reakcji alergicznej tj. nadmiernego pobudzenia układu odpornościowego, dochodzi do uszkodzenia własnych tkanek. Najczęstszymi alergenami są pyłki roślin, pokarmy np. orzechy, mleko krowie i organizmy zwierząt np. sierść, jad. Reakcje alergiczne mogą występować pod różnymi postaciami - najczęściej jest to katar, kaszel, łzawienie i pieczenie oczu, wypryski skórne w tym pokrzywka.
Angina
Angina to choroba, która najczęściej charakteryzuje się silnym bólem gardła i trudnościami w połykaniu. Duża część osób choruje na anginę w okresie jesienno-zimowym. Istnieje wiele sposób na skuteczne leczenie anginy. Jednym ze sposobów jest homeopatia na anginę.
Astma
Bezsenność
Bezsenność jest to jednostka chorobowa, która może objawić się trudnościami w zasypianiu, wybudzaniem nocnym czy zbyt wczesnym przebudzaniem się.
Bezsenność może mieć różne przyczyny np. napięcie w sferze emocjonalnej, sytuacje konfliktowe, stresowe, przemęczenie fizyczne bądź psychiczne. Dotyczy ona zarówno dzieci nadpobudliwych, jak i zalęknionych, a także osób dorosłych.
Dlatego ważne jest dobranie odpowiednich leków aby leczenie było skuteczne. Kuracja zazwyczaj trwa dłuższy okres czasu. Leczenie bezsenności można rozpocząć lekami homeopatycznymi albo podawać je jako kontynuację leczenia alopatycznego. Leki alopatyczne powinny być odstawiane stopniowo, ponieważ leki homeopatyczne muszą mieć czas aby przejąć ich rolę.
Biegunka
Blizny
Ból brzucha
Ból gardła
Ból gardła jest objawem wielu stanów chorobowych w tym anginy, wirusowego zapalenia gardła czy nadwyrężenia strun głosowych i gardła (potocznie nazywany chrypką). Jeżeli ból gardła pomimo leczenia doraźnego nie ustępuje w ciagu 2 - 3 dni, zalecia się konsultację z lekarzem.
Ból głowy
Ból kolana
Ból kończyn
Ból kręgosłupa
Ból żołądka
Bóle jajników
Brak apetytu
Brodawki
Bulimia
Cellulit
Cholesterol
Potoczną nazwą cholesterol nazywamy lipoproteiny występujące w osoczu krwi, które dzielą się na dwie frakcje HDL i LDL. Dla prawidłowej pracy organizmu ważne jest zachowanie naturalnej równowagi tych frakcji. Wzrost tzw. "złego" cholesterolu czyli frakcji LDL jest czynnikiem ryzyka u osób z chorobami sercowo - naczyniowymi. Aby nie dopuścić do jego wzrostu nie należy spożywać pokarmów bogatych w tłuszcze nasycone (w tym szczególnie tłuszczów pochodzenia zwierzęcego - masło, smalec), unikać czekolady, skorupiaków i żółtka jaja kurzego. Korzystnie na poziom cholesterolu wpływają tłuste ryby, oleje rośłinne - oliwa z oliwek, olej rzepakowy, owoce, warzywa, chudy nabiał i pieczywo pełnoziarniste.
Choroba lokomocyjna
Choroby ze strony układu krążenia
Chrypka, utrata głosu
Ciąża
Czyraki
Depresja
Depresja jest to zespół objawów charakteryzujący się obniżeniem nastroju (smutkiem, przygnębieniem, zobojętnieniem, niską samooceną, poczuciem winy, myślami samobójczymi), niezdolnością do przeżywania przyjemności, spowolnieniem ruchowym, zaburzeniami snu (bezsenność, nadmierna senność), zmianą apetytu (spadkiem lub wzmożeniem). Dotyczy ona osób praktycznie w każdym wieku (może występować nawet u dzieci) oraz u osób starszych (powstawaniu depresji sprzyja andropauza i menopauza). Depresja może być wywołana różnymi czynnikami. Mogą to być problemy w życiu osobistym jak i zawodowym, ciężkie wydarzenia losowe np. śmierć bliskiej osoby, przeżycie traumy, problemy z odnalezieniem się w nowym miejscu czy sytuacji np. depresja poporodowa, czy wreszcie depresja polekowa. W zależności od etiologii depresji stosuje się różne leki homeopatyczne na depresje, dlatego warto skonsultować się z lekarzem.
Szczegółowe opisy leków ułatwią właściwy dobór produktu. Więcej na temat właściwego doboru leku homeopatycznego.
Dolegliwości reumatyczne
Dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego
Dolegliwości ze strony szyi
Drżenia
Gałka histeryczna
Gorączka
Gradówka
Grypa
Grypa i homeopatia to dwa tematy, które często się ze sobą wiążą. W przypadku grypy leczenie homeopatyczne jest jednym z najczęściej stosowanych sposobów radzenia sobie z problemem. Grypa jest chorobą zakaźną dotycząca układu oddechowego, wywołana różnymi typami wirusa grypy. Najczęściej jest to choroba o ciężkim przebiegu, uniemożliwiająca choremu normalne funkcjonowanie, czym różni się od popularnego przeziębienia. W przebiegu grypy występuje wysoka gorączka z dreszczami, bóle mięśniowe i kostno-stawowe, suchy kaszel, bóle gardła i głowy. Leczenie grypy niepowikłanej jest najczęściej leczeniem objawowym i nie wymaga konsultacji lekarza. Należy się jednak zgłosić do lekarza w przypadku nieustępowania, zaostrzania bądź wystąpienia dodatkowych objawów, sugerujących możliwość powikłania grypy. Grypa jest chorobą szczególnie niebezpieczną dla niemowląt, małych dzieci i osób po 65 roku życia. W przypadku infekcji leczenie homeopatyczne na grypę może okazać się najlepszym rozwiązaniem, dlatego na pewno warto je rozważyć.
Grzybice skórne
Hemoroidy
Hemoroidy (guzki krwawnicze) są to żylaki odbytu. Hemoroidy możemy podzielić na zewnętrzne i wewnętrzne. Objawami hemoroidów są krwawienia z odbytu, ból, pieczenie, swędzenie. Ich przyczyna może mieć różne podłoże, najczęściej jednak są spowodowane zaburzeniami w wypróżnianiu (zaparcia, biegunki). Powstawaniu hemoroidów sprzyjają również siedzący tryb życia, brak aktywności fizycznej, otyłość, ciąża, dieta uboga w błonnik. Objawów związanych z hemoroidami nie można lekceważyć, zwłaszcza jeżeli występują krwawienia z odbytu, należy wykonać odpowiednie badania w celu wykluczenia poważniejszych schorzeń.
Jęczmień
Kamica moczowa
Karmienie piersią
Kaszel
Kaszel jest odruchem obronnym organizmu. Najczęstszą przyczyną występowania kaszlu jest podrażnienie lub uszkodzenie śluzówki krtani, tchawicy czy oskrzeli wywołane infekcją bakteryjną lub wirusową; może być też wywołany obecnością ciała obcego w drogach oddechowych. W fazie początkowej infekcji kaszel jest suchy, napadowy. Następnie przeradza się on w bardziej wilgotny i produktywny. Zaleca się właściwe nawadnianie dziecka w celu ułatwienia wykrztuszania. Bardzo pomocne bywa również oklepywanie klatki piersiowej. Niekiedy kaszel nie ustaje, pomimo ustąpienia infekcji i może przerodzić się w kaszel przewlekły (kaszel powyżej 4-8 tygodni). Przy kaszlu przewlekłym wskazana jest konsultacja lekarska. Jednym ze sposobów na leczenie tego typu objawów są leki homeopatyczne na kaszel, które można dobrać do swoich objawów samemu.
Katar
Katar inaczej nieżyt nosa, jest to zapalenie błony śluzowej nosa (czasem towarzyszy mu również zapalenie zatok przynosowych), które objawia się kichaniem, obecnością płynnej wydzieliny z nosa, spływaniem tej wydzieliny po tylnej ścianie gardła, zatkanym nosem. Katar najczęściej współwystępuje z innymi objawami przeziębienia takimi jak ból gardła, kaszel, ból głowy, stan podgorączkowy, ogólne osłabienie.
Katar sienny
Klimakterium
Kłopoty z adaptacją szkolną i problemy z nauką
Kolka brzuszna
Kolka nerkowa
Kolka żółciowa
Kruchość naczyń włosowatych
Krwotok z nosa
Krztusiec
Kurcze
Lęk, obawa, trema
Łojotok
Łuszczyca
Łysienie
Miażdżyca
Mięśniaki macicy
Migrena
Migrena jest to bardzo silny, pulsujący ból głowy. Jest to schorzenie nawracające z różną częstotliwością w zależności od osoby. Bóle mogą trwać przez kilka - kilkanaście godzin i towarzyszą mu wymioty, nudności oraz nadmierna wrażliwość na światło, dźwięk i zapachy. Migrenę nasilają stres, emocje i wysiłek fizyczny. Atak migreny może być poprzedzony wystąpieniem tzw. aury, która charakteryzuje się zaburzeniami widzenia np. mroczkami, niedowładami, uczuciem drętwienia czy mrowienia ciała.
Mlekotok
Modzele
Mononukleoza zakaźna
Nerwobóle
Niedociśnienie tętnicze
Niedokrwistość
Niedrożny nos
Niepokój
Niestrawność
Nietrzymanie moczu
Niewydolność wątroby
Nieżyt trąbki Eustachiusza
Obrzęk kończyn
Odkrztuszanie
Odmrożenie
Odra
Odwapnienie
Okres rekonwalescencji
Oparzenie
Operacje chirurgiczne
Opryszczka
Opryszczka jest to zakaźna choroba wywołana wirusem opryszczki. Wirus po pierszym zaatakowaniu organizmu przebywa w formie utajonej w zwojach nerwowych i może się ujawnić w okresie osłabienia organizmu np. przy przeziębieniu, stresie, miesiączce. Zwiastunem opryszczki jest ograniczony, piekący ból. Następnie pojawia się zaczerwienienie, w obrębie którego pojawia się pęcherzyk, który przekszatałca się w strupek. Opryszczka najczęściej pojawia się na ustach. Może ona być również zlokalizowana na narządach płciowych czy na rogówce oka. Niekiedy zakażenie wirusem opryszczki bywa przyczyną chorób groźnych dla życia.
Osłabienie
Osłabiona laktacja
Ospa wietrzna
Osteoporoza
Ostrogi piętowe, wyrośla kostne
Otyłość
Otyłość oznacza nadmierne nagromadzenie się tkanki tłuszczowej w organiźmie, towarzyszy jej nadwaga. Jej leczenie związane jest ze zmianą dotychczasowego trybu życia. Oznacza to eliminację złych nawyków żywieniowych oraz biernego trybu życia. Jest to niezmiernie ważne, ponieważ otyłość prowadzi do wystąpienia szeregu chorób tj. cukrzyca, choróby układu krążenia i nerek, nowotwory, zapalenia kości i stawów, kamica żółciowa.
Paznokcie
Pękające kąciki ust
Pękanie brodawek sutkowych
Pocenie
Pokrzywka
Powikłania poszczepienne
Półpasiec
Przemęczenie
Przeziębienie
Przeziębienie jest jedną z najczęstszych infekcji. Nie należy go bagatelizować, ponieważ może prowadzić to do poważnych stanów np. zapalenia ucha, krtani czy płuc.
Objawami przeziębienia w początkowej fazie jest podrażnienie gardła i nosa oraz ogólne osłabienie. Następnie u chorego rozwija się suchy kaszel, który potem przechodzi w mokry; w wyniku obrzęku śluzówki nos ulega zatkaniu, chory często kicha. W przebiegu przeziębienia może występować lekki stan podgorączkowy.
Robaczyce
Ropień
Różyczka
Rumień słoneczny
Szkarlatyna
Szum w uszach
Pojawienie się szumu w uszach może być objawem poważnej choroby np. nadciśnienia tętniczego, miażdżycy, zmian neurologicznych, guza mózgu czy zaburzeń w krążeniu mózgowym. Zdarza się, że pacjenci cierpiący na tę dolegliwość nie są w stanie normalnie funkcjonować, ponieważ mają trudności z odpoczynkiem i snem. Czasem szumy uszne mogą być pierwszym symptomem toczącej się w organiźmie choroby. Dlatego nie należy lekceważyć tego objawu i jak najszybcjiej zasięgnąć porady lekarskiej.
Świąd
Świnka
Tiki nerwowe
Trądzik
Trądzik różowaty
Udar słoneczny i cieplny
Uderzenia gorąca
Ukąszenia przez zwierzęta i jadowite owady
Upławy
Urazy, skaleczenia, zranienia
Utrudnione ząbkowanie
Ząbkujące dziecko ma rozpulchnione dziąsła, intensywnie się ślini i wkłada różne przedmioty lub dłonie do ust. Podczas ząbkowania dziecko może wykazywać objawy ze strony ośrodkowego układu nerwowego (zaburzenia snu, drażliwość, spadek apetytu) czy przewodu pokarmowego (biegunki, zaparcia, wymioty). W okresie tym może wystąpić stan podgorączkowy. Niekiedy może dochodzić do obniżenia odporności dziecka i wystąpienia przeziębienia. Leki homeopatyczne na ząbkowanie przynoszą ulgę i dają duże możliwości, ze względu na swoje bezpieczeństwo stosowania nawet u niemowląt.
Wymioty
Wypadanie włosów
Wyprysk
Wzdęcia
Zaburzenia funkcji seksualnych
Zaburzenia miesiączkowania
Zaburzenia pamięci
Zaburzenia żołądkowo - jelitowe
Zaburzenia żołądkowo - jelitowe to bardzo częste dolegliwości, z którymi boryka się wiele osób. Bóle brzucha, niestrawność, zgaga to tylko niektóre z objawów, które znacznie wpływają na jakość życia i powodują dyskomfort. Istnieje dużo sposobów na leczenie żołądka, a jednym z nich jest homeopatia.
Zapalenie cewki moczowej
Zapalenie dziąseł
Zapalenie krtani
Zapalenie krtani jest chorobą zapalną błony śluzowej górnych dróg oddechowych. Zapalenie inaczej przebiega u dzieci i inaczej u osób dorosłych, wynika to z innej budowy krtani. Zazwyczaj choroba pojawia się nagle, czasem może być poprzedzona katarem. Objawem zapalenia jest szczękający kaszel, duszność, chrypka i świst krtaniowy. Zaleca się konsultację z lekarzem, gdyż powikładnia po zapaleniu krtani są trudne do wyleczenia.
Zapalenie pęcherza moczowego
Zapalenie spojówek
Zapalenie ścięgna Achillesa
Zapalenie ucha
Zapalenie układu moczowego
Zapalenie zatok
Zadaniem zatok jest wytwarzanie śluzowej wydzieliny w celu nawilżenia i oczyszczenia wdychanego powietrza. Zdarza się, że zatoki ulegną zapaleniu, co wywołuje wiele nieprzyjemnych dolegliwości, takich jak bóle głowy, czy problemy z oddychaniem. W takim momencie należy szybko działać i przyjąć odpowiedni preparat. Skutecznym sposobem na leczenie zapalenia zatok może być homeopatia.