Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty

 

 

Godziny otwarcia:

Poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00

Sobota: 10:00 - 14:00

 

Kontakt:

e-mail:info@homeoapteka.pl

tel. 537 290 137

 

Nr konta:

Alior Bank

84 2490 0005 0000 4500 6150 6469

 

images.jpg
 

 

bez_nazwy.png

Boiron Silicea 15 CH 4 g

13.95
Dodaj do ulubionych

Czas dostępności: Dostępny

Producent: Boiron

Opis produktu Boiron Silicea 15 CH 4 g

Lek ma szerokie działanie terapeutyczne i stosowany jest w leczeniu różnych chorób.

Opis leku uwzględnia wybrane wskazania, w których lek jest stosowany w leczeniu homeopatycznym. Ma on charakter informacyjny i nie zastępuje wizyty lekarskiej ani konsultacji farmaceutycznej.

 

Wybrane wskazania leku:

Blizny - keloidowe lub pogrubiałe, niebolesne, niezaczerwienione blizny. Występują one u osoby osłabionej, szczupłej, której zawsze jest zimno (lek stosowany w potencji 9 CH lub 15 CH).

- Ból głowy - chory jest osłabiony, cierpi na niedobór składników mineralnych. Ból zlokalizowany jest w okolicy czołowej lub potylicznej, towarzyszy mu uczucie rozsadzania głowy. Występuje również miejscowa nadwrażliwość owłosionej skóry głowy (lek stosowany w potencjach 9 CH do 30 CH).

Miażdżyca - pacjent jest słaby i ma skłonność do przewlekłych zmian ropnych i demineralizacji (lek stosowany w potencji 9 CH lub 30 CH).

Powikłania poszczepienne - lek stosowany w przypadku powikłań po szczepieniu BCG (lek stosowany w potencjach 9 CH do 30 CH).

Ropień - lek ułatwia ewakuację ropy, należy go stosować jeżeli ropień nie został opróżniony całkowicie lub występuje skłonność do tworzenia przetoki; sączące zmiany skórne (lek stosowany w potencjach od 9 CH do 30 CH).

Czyraki - lek stosowany w przypadku procesów przewlekłych i nawracających (lek stosowany w potencjach 9 CH do 30 CH).

- Zmiany skórne - obejmują one ropnie, czyraki, liszajec, trądzik ropny, wąglik, zastrzał - wszystkie zmiany mające charakter ropny i nawracający (lek stosowany w potencjach 9 CH do 30 CH).

- Grzybice skórne - głównie między palcami, u osób ze zwiększoną potliwością skóry (lek stosowany w potencjach 9 CH do 30 CH).

- Parodontoza, zapalno - ropne choroby przyzębia, przedwczesna próchnica (lek stosowany w potencjach 9 CH do 30 CH).

- Złamanie - opóźnienie zrostu kostnego po złamaniach (lek stosowany w potencjach 9 CH do 30 CH).

- Osteoporoza - występuje skłonność do osteoporozy (lek stosowany w potencjach 9 CH do 30 CH).

- Zapalenie ucha - przewlekłe, ropne zapalenie ucha, nieżyt trąbek słuchowych (lek stosowany w potencjach 9 CH do 30 CH).

- Katar - wielokrotnie nawracające zapalenie błony śluzowej nosa i/lub gardła w okresie jesienno - zimowym (lek stosowany w potencjach 9 CH do 30 CH).

- Angina - wielokrotnie nawracająca w okresach jesienno - zimowych (lek stosowany w potencjach 9 CH do 30 CH).

- Jęczmień - nawracające jęczmienie, zapalenie woreczka łzowego, zapalenie powiek z wydzielaniem ropnej treści (lek stosowany w potencjach 9 CH do 30 CH).

- Zapalenie układu moczowego - przewlekłe zapalenie pęcherza moczowego, zapalenie cewki moczoweji gruczołu krokowego (lek stosowany w potencjach 9 CH do 30 CH).

- Dolegliwości ze strony przewodu pokarmowgo - atoniczne zaparcia, biegunka, zespół złego wchłaniania, skłonność do pasożytów jelitowych (lek stosowany w potencjach 9 CH do 30 CH).

Zaparcia - brak siły wydalającej z odbytu. Powstaje stolec sprężynowy, który wysuwa się a następnie częściowo wraca. Osoba jest wychudzona, osłabiona, pobudzona, zawsze jest jej zimno (lek stosowany w potencjach 5 CH - 30 CH).

- Biegunka  - biegunki i zespół złego wchłaniania (lek stosowany w potencjach 9 CH do 30 CH).

- Robaczyce - występuje skłonność do pasożytów jelitowych, których obecność manifestuje się poprzez napadowy kaszel, bóle w nadbrzuszu, lunatyzm, mimowolne moczenie (lek stosowany w potencjach 9 CH do 30 CH).

- Moczenie nocne - występuje w czasie nowiu księżyca, występuje przy obecności pasożytów jelitowych (lek stosowany w potencjach 9 CH - 30 CH).

- Osłabienie - ogólny brak energii, któremu towarzyszy wyczerpanie umysłowe i uczucie zniechęcenia, trudności ze skupieniem uwagi i zapamiętywaniem. Występuje również po chorobie i przeciążeniu (lek stosowany w potencjach 9 CH do 30 CH).

- Zaburzenia snu - zrywanie się w nocy, lunatyzm. Pacjent jest pobudzony, szczupły i nadwrażliwy na zimno, ze stanami lękowymi i natręctami (lek stosowany w potencjach 9 CH do 30 CH).

- Trema i nieśmiałość - szczególnie u typu wrażliwego (lek stosowany w potencji 15 CH i 30 CH).

 

Kliknij i przeczytaj więcej na temat doboru leku homeopatycznego.

 

Skład.

Silicea 15 CH, laktoza jednowodna, sacharoza.

 

Dawkowanie.

Lek stosowany jest zazwyczaj 1 - 2 x dziennie po 5 granulek ale lekarz lub farmaceuta może ustalić inne dawkowanie.

 

Przeciwwskazania.

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

 

Działanie niepożądane.

Nieznane.

 

Interakcje.

Brak. Lek może być stosowany z innymi lekami homeopatyczymi lub alopatycznymi. 

 

Specjalne ostrzeżenia i środki ostrożności dotyczące stosowania.

W związku z obecnością laktozy, lek nie powinien być przyjmowany przez osoby z rzadką, wrodzoną nietolerancją glukozy, niedoborem laktazy czy upośledzonym wchłanianiem glukozy.

W związku z zawartością sacharozy, lek nie powinien być zażywany przez osoby z rzadką, wrodzoną nietolerancją fruktozy, niedoborem sacharozy bądź izomaltazy czy uspośledzonym wchłanieniem glukozy.

 

Producent.

Boiron

 

Sposób zażywania leku jednoskładnikowego.

Kliknij tutaj

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: